• جی اِف ار سی

نمای جی اف آر سی یکی از جدیدترین نماهای ساختمان است از آنجایی که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاشهای بسیاری شده است. در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقی آمیز بوده و اثر شگفت انگیزی داشته است. با استفاده از الیاف شیشه در بتن محصولی مقاوم به نام بتن تقویت شده با الیاف شیشه ایجاد میشود.

IMG_20200921_073715_643
 • مواد تشکیل دهنده

در بتن معمولی از سیمان و سنگ دانه و آب برای تولید بتن استفاده میگردد. اما در بتن جی اِف ار سی از الیاف شیشه و مواد و مکملهای بسیار پیشرفته جهت داشتن خواص برتر از بتن معمولی استفاده میگردد و روش تولید آن نیز بسیار متفاوت هست و مقاومت پنل هاي جی اِف ار سی به این گونه است که در پنل هاي تولیدي از شبکه مش فولادی استفاده کرده و این شبکه فولادی پنل های مشبک بتنی را بسیار مقاوم تر و با دوام تر کرده است همچنین باعث شده که نصب این پنل ها بسیار ساده تر شود​

 •  نصب و اجرا نما جی اِف آر سی

جدا از اینکه جی اِف ار سی با توجه به روش تولید، به صورت های مختلف نصب می شود اما اینگونه پنل ها خیلی راحت و بدون دردسر قابل اجرا می شود. تولید جی اف آر سی به این صورت است که برای هر پنل مطابق با ابعاد و اندازه آن تعدادی اسکوپ به شبکه فلزی داخلی آن جوش شده و برای نصب تعبیه می شود. برای اجرا هم کافی است که بعد از زیرسازی نما با پروفیل هاي فلزی با توجه به ابعاد پنل ها، تایل جی اِف ار سی با پیچ به زیرسازی متصل شود.

fae045015239212550b9e53e5ae6d188
 • مزایای استفاده

 1. مقاوم در برابر زلزله
 2. سبک سازی ساختمان
 3. قابلیت تغییر و تعمیر پس از ساخت
 4. مقاوم در یخبندان
 5. مقاوم در برابر حریق
 6. افزایش سرعت در فرآیند اجرا
 7. دارای تنوع در ابعاد و اندازه و فرم ساخت
 • ضخامت پنل بتنی جی اف آر سی

وزن این نوع محصولات تقریبا یک چهارم المان های پیش ساخته می باشد که این امر باعث می شود اینگونه قطعات در ساخت نما کاربرد
داشته باشد.
کمترین ضخامت برای پنل هاي جی اف آر سی تا بدین روز تولید و مورد استفاده قرار گرفته است، 1 سانتی متر می باشد.

IMG_20200921_073538_407